Poraz Eibara, Dmitrović promašio penal i ušao u istoriju!

subota 06.03.2021.
20:30

Nažalost, ovoga puta nije se proslavio u ulozi golgetera.

Twitter/@SDEibar

U utakmici 26. kola španske Primere, Kadiz je večeras na svom terenu savladao ekipu Eibara rezultatom 1:0.

Gol odluke postignut je u finišu prvog poluvremena, u 40. minutu meča, kada je iskusni Alvaro Negredo iskoristio centaršut Espina i savladao našeg reprezentativnog golmana Marka Dmitrovića.

Upravo je Dmitrović mogao da donese bod svom timu. Jedan od igrača Kadiza je u 57. minutu igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Dmitrović je po drugi put ove godine preuzeo odgovornost da izvede jedanaesterac za Eibar.

Ali, za razliku od januarskog duela sa Atletikom iz Madrida, ovoga puta Dmitrović nije bio precizan, Ledezma je odbranio i sačuvao tri boda svom timu.

U finišu su domaći mogli i do ubedljivije pobede, ali Lozano nije bio precizan.

Inače, Dmitrović je ovim promašenim penalom ušao u istoriju La Lige kao tek drugi golman kome se to dogodilo u 21. veku, posle Argentinca Albana Bizarija iz Valjadolida.