Poraz Lazovićeve Verone, Salernitana upisala prva tri boda

nedelja 28.08.2022.
20:26

Slab dan za srpske fudbalere.

EPA-EFE/LUCA ZENNARO

Fudbaleri Salernitane osvojili su prva tri boda pobedom nad Sampdorijom kod kuće 4:0 u okviru trećeg kola italijanske Serije A.

U startnoj postavi u redovima gostiju našao se srpski fudbaler Filip Đuričić koji je zamenjen u 63. minutu.

Salernitana je povela već u 7. minutu, a strelac je bio Bulaje Dija. Nije se dugo čekala na novi gol, a domaći tim imao je prednost od 2:0 u 16. minutu meča. Ovog puta Dija je bio asistent, a gol je postigao Federiko Bonacoli.

Domaći fudbaleri nastavili su u istom ritmu i u drugom poluvremenu. U 50. minutu već je bilo 3:0, a gol je postigao Toni Vilhena posle sjajne akcije.

Konačnih 4:0 postavio je Erik Bothajm u 76. minutu meča posle kontra napada za prvi trijumf Salernitane u novoj sezoni.

U drugom meču Atalanta je savladala Veronu u gostima rezultatom 1:0.

U startnoj postavi Verone od srpskih fudbalera našli su se Darko Lazović i Ivan Ilić.

Atalanta je pitanje pobednika rešila u 50. minutu, a strelac jedinog gola bio je Teum Kupmejners posle fantastičnog šuta.

Atalanta je posle tri odigrana kola i dalje bez poraza i sa sedam bodova zauzima treći poziciju, dok je Verona i dalje bez pobede sa jednim osvojenim bodom.