Porto i Grujić "prišili" treću zvezdicu na "La Lužu" - "Zmajevi" vladaju Portugalijom!

subota 07.05.2022.
20:58

Gol u 94. minutu za 30. titulu šampiona.

EPA-EFE/MARIO CRUZ

Fudbaleri Porta savladali su Benfiku u gostima rezultatom 0:1 u derbiju 33. kola prvenstva Portugalije.

Prvu priliku na utakmici imao je napadač gostiju Mehdi Taremi, ali je golman Vlahodimos zaustavio njegov pokušaj. Pet minuta kasnije uzvratio je Darvin Nunjez, ovoga puta istakao se golman gostiju Diogo Kosta.

Uzbuđenja su se nastavila i u drugom delu susreta. Mogao je Porto do vođstva posle samo minuta igre u nastavku. Šutirao je brazilac Evanilson, a ponovo se istakao Vlahodimos. Pet minta kasnije, opet je pripretio Evanilson, ali je još jednom kao pobednik izašao odlični grčki golman.

Benfika je postigla pogodak u 52. minutu, opet je pogodio maestralni Darvin Nunjez, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Mogao je Nunjez do gola petnaestak minuta kasnije, odlično je šutirao u sam ugao gola, ali je krajnjim naporom Diogo Kosta spasio Porto i loptu skrenuo u korner.

Titulu Portu doneo je Nigerijac Zaidu lepim golom u 94. minutu.

El gol de Zaidu Sanusi.#Benfica 0-1 #Porto #PrimeiraLiga 🇵🇹pic.twitter.com/69nrObzJJ6
— Bauti (@Bau_Nickk) May 7, 2022

Srpski fudbaler Marko Grujić odigrao je čitav meč za novog šampiona Portugalije. Grujiću je ovo druga prvenstvena titula u karijeri. Nakon šampionata Srbije sa Zvezdom, postao je i prvak Portugalije sa Portom.