Porto osvojio Liga kup, Konseisao za istoriju!

subota 28.01.2023.
23:58

Najtrofejniji trener!

EPA-EFE/PAULO NOVAIS

Ovaj fudbalski vikend u Portugalu obeležila je borba za trofej Liga kupa, koju su večeras vodili Sporting i Porto na stadionu u Leiriji.

Porto je trijumfovao rezultatom 2:0 i osvojio trofej, a njegov trener Serđo Konseisao se upisao u klupsku istoriju kao prvi trener koji je sa Portom osvojio devet trofeja.

Kakav će konačan ishod biti najavio je Eustakio, svojim golom već u desetom minutu meča, kada je Porto poveo sa 1:0.

Mogao je Sporting da uzvrati samo tri minuta kasnije, ali je gol Edvardsa poništen zbog ofsajda.

U drugom poluvremenu se rasplamsala žestoka borba na terenu, bilo je i dosta grubosti, pa su se ređali kartoni na obe strane, a isključen je fudbaler Sportinga Paulinjo zbog dva žura kartona u 72. minutu meča.

Brojčanu prednost Porto je iskoristio u 86. minutu,kada je Markano pogodio za 2:0 i rešio pitanje pobednika.

Porto je u ovom trenutku vlasnik svih mogućih domaćih trofeja, jer je i aktuelni prvak države, pobednik kupa i osvajač Superkupa.