subota 01.08.2020.
23:56

Mbemba doneo "zmajevima" novi trofej.

EPA-EFE/PAULO CUNHA

U uzbudljivom finalu kupa Portugala Porto savladao Benfiku (2:1) iako su još od 40. minuta bili bez Diaza, ali i trenera Konsesaa koji su dobili crvene kartone.

Porto je prvi pripretio i to preko Korone u 4. minutu, ali Meksikanac ne koristi šansu 1 na 1.

"Zmajevi" ostaju sa igračem manje, Luis Diaz dobija drugi žuti karton u 38. minutu. Na ovu odluku nije najbolje reagovao trener Porta Konsesao, te je odlukom sudije napustio teren.

Ipak odlična igra gostiju u drugom poluvremenu donosi prednost. Mbemba u deset minuta postiže dva gola.

Prvo se odlično snašao posle odbitka dok je drugi gol remek delo iz slobodnog udarca gde Mbemba odlično reaguje i glavom donosi 2:0.

Benfika u 83. minutu posle pregleda VAR-a dobija penal, Karlos Vinisijus minuta kasnije smanjuje na 2:1.

Imali su "orlovi" priliku preko Žote da izjednače u samoj nadoknadi, ali udarac odlazi pored leve stative.