Porto ubedljiv protiv Maritima - Grujić igrao 90 minuta!

subota 06.08.2022.
23:30

Iranac Mehdi Taremi postigao je dva gola.

EPA-EFE/HUGO DELGADO

Porto je dominantno krenuo u odbranu titule u portugalskom prvenstvu. Na stadionu „Dragao“ je u prvom kolu deklasiran Maritimo sa 5:1. Reprezentativac Srbije Marko Grujić odigrao je svih 90 minuta za šampiona Portugala.

Iranac Mehdi Taremi postigao je dva gola za Porto, a po jedan su dali Evanilson, Markano i Martinez. Strelac za goste bio je Klaudio.

Taremi je otvorio seriju u 12. minutu, na dodavanje Evanilsona.

Brazilac je posle asistencije upisao i pogodak i doveo Porto u vođstvo od 2:0 u 40. minutu.

Samo dva minuta kasnije Taremi je pogodio za 3:0 i to je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku je Markano poviso na 4:0 u 68. minutu, da bi peti gol za domaće dao Martinez u 77. minutu.

Konačnih 5:1 postavio je Klaudio u 88. minutu.

Danas je Vizela savladala Rio Ave u gostima sa 1:0, a Estoril je na svom terenu pobedio Vizelu sa 2:0.