Portu Superkup u reprizi finala, Grujiću četvrti trofej!

subota 30.07.2022.
23:57

Novi pehar za srpskog reprezentativca.

EPA-EFE/PHILIPP GUELLAND

Fudbaleri Porta osvojili su Superkup Portugala pošto su u reprizi finala Kupa savladali Tondelu rezultatom 3:0.

Aktuelni šampion je 22. put u istoriji trijumfovao u pomenutom takmičenju i to golovima Mehdija Taremija u 30. i 82. minutu i Evanilsona u 33. minutu.

Srpski reprezentativac Marko Grujić igrao je do 70. minuta, kada ga je zamenio Venderson Galeno.

Nekadašnjem igraču Crvene Zvezde je ovo četvrti trofej u dresu Porta.

Na stadionu ''Munisipal de Aveiro'' viđena je repriza finala domaćeg Kupa koji je odigran u maju. I tada su se sastali Porto i Tondela, a portugalski šampion slavio je sa 3:1.

Isti rivali odmerili su snage i u Superkupu, a epilog je bio očekivan.

Plavo-beli su otpor protivnika slomili nakon pola sata igre kada je Taremi na asistenciju Evanilsona postigao gol za 1:0.

Samo tri minuta kasnije Evanilson se upisao i u strelce i doneo prednost svom timu od 2:0, tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku je viđena velika borba na sredini terena, utakmica je obilovala i žutim kartonima, a jedan je zaradio i Grujić.

Tondela nije uspevala da ozbiljnije ugrozi gol rivala, te je Porto  82. minutu došao do novog pogotka. Strelac je ponovo bio Taremi za konačnih 3:0 i novi trofej portugalskog giganta.