subota 01.04.2017.
23:26

Fudbalski vikend u Portugalu obeležio je večerašnji duel najvećih rivbala za titulu - Benfike i Porta.

Beta/AP Photo/Armando Franca

Meč je odigran u Lisabonu, u okviru 27. kola portugalskog šampionata, a završen je rezultatom 1:1, pa je Benfika na vrhu tabele zadržala bod prednosti u odnosu na Porto.

Bez našeg Andrije Živkovića, koji je derbi odgledao sa klupe za rezerve, kao i bez povređenog Ljube Fejse, Benfika je povela već u sedmom minutu meča, pogotkom Žonasa iz jedanaesterca.

Vođdtvo domaćih ostalo je na snazi do početka drugog poluvremena, konkretno do 50. minuta, kada je Pereira doneo izjednačenje gostima i postavio konačnih 1:1.

Meč su obeležile i sjajne odbrane legendarnog golmana gostiju Ikera Kasiljasa, koje možete da pogledate OVDE.

Benfika sada ima 65 bodova na prvom mestu, Porto 64 na drugoj poziciji, a do kraja sezuone ostalo je još sedam kola.