Posle Đenove, Empoli i Sampdoriji ''otkinuo'' bodove!

četvrtak 29.10.2015.
22:42

Doduše, ovoga puta ekipa za koju nastupa i Rade Krunić nije uspela da trijumfuje, ali i bodom mogu da budu zadovoljni, pogotovo da su meč okončali sa igračem manje.

BETA/AP Photo/Carlo Baroncini

U poslednjoj utakmici 10. kola italijanske Serije A, Sampdorija i Empoli su u četvrtak igrali nerešeno, rezultatom 1-1.

Prvo poluvreme završeno je bez golova, a u uvodnim minutima drugog, gosti su poveli prelepim pogotkom Pućarelija, koji je iz okreta, sa ivice kaznenog prostora poslao neodbranjiv udarac u gornji desni ugao gola golmana Sampdorije Vivijana - 0:1.

Ipak, vođstvo Empolija je potrajalo svega osam minuta. Onda, u 67. minutu Eder je uspeo da izjednači i tako postavi konačnih 1-1.

U samom finišu meča, u 88. minutu, Empoli je ostao bez isključenog Dijusea, ali nije bilo dovoljno vremena da Đenovljani iskoriste tu brojčanu prednost.

Rade Krunić, koji je u prošlom kolu bio strelac u pobedi nad Đenovom, večeras je zaigrao od 71. minuta, kada je zamenio Pućarelija.

Sampdorija sada ima 15 bodova na devetom mestu na tabeli, a Empoli je četrnaesti sa 11 bodova.