Posle godinu dana, opet radi tandem Salah-Mane, Liverpul ne odustaje!

subota 08.05.2021.
23:07

Ekipa Jirgena Klopa se nada da može do Lige šampiona, šanse jesu male, ali postoje...

EPA-EFE/Paul Ellis

Pobeda ekipe Liverpula koja je ostala u trci za plasman u Ligu šampiona, savladali su Sautempton rezultatom 2:0 (1:0).

Pred utakmicu Klop je odlučio da Fabinjo igra na sredini terena, a da Vilijams počne kao štoper, što je dovelo do nešto sigurnije odbrane domaćih.

Imali su nekoliko šansi fudbaleri Liverpula u prvom poluvremenu, Mane, Salah, pa Filips i Žota, svi su promašivali, a potom je i prečku pogodio Vajnaldum.

I onda, konačno gol u mreži Sautemptona.

Igrao se 31. minut, Salah je uputio centaršut sa ivice kaznenog prostora sa desne strane, Sadio Mane je bio na pravom mestu i glavom smestio loptu u mrežu svog bivšeg kluba.

Neverovatno zvuči podatak da su dvojica pomenutih iskombinovali prvi gol ove sezone.

Vrlo brzo je Sautempton mogao do izjednačenja, ali je Redmond poslao loptu pored gola.

Sautempton je mogao do izjednačenja i u 71. minutu utakmice kada je Dialo dobro šutirao, ali je Alison pokazao da bi brzo mogao da se vrati u dobru formu.

Liverpul je uspeo do kraj utakmice da stigne do još jednog gola u samom finišu, Tijago Alkantara se nameštao na udarac sa distance, šutirao i pogodio sam ugao za konačnih 2:0

Ovom pobedom Liverpul može i dalje da se nada da može stići do Lige šampiona, šanse su porasle, ali su i dalje male jer ne zavisi sve od njih...