Posle hospitalizacije, Hames ponovo na treninzima

Autor: Milovan Longinov
utorak 07.04.2026.
16:00
Izvor: Sportske.net

Dobra vest.

EPA-EFE/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH
EPA-EFE/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

Povezane vesti

Kapiten fudbalske reprezentacije Kolumbije Hames Rodriges, koji je prošle nedelje bio hospitalizovan je zbog dehidracije, vratio se danas u svoj MLS klub, Minesotu Junajted.

Tim je objavio  da se Rodriges javio u trening centar i da će njegov povratak treninzima voditi medicinsko osoblje kluba.

Rodriges je igrao za reprezentaciju Kolumbije prijateljski meč protiv Francuske 29. marta kada su počeli njegovi simptomi dehidracije. Dva dana kasnije je primljen u bolnicu gde je bio na terapiji tri dana. Nakon toga se oporavljao kod kuće, uz nadzor lekara.

Fudbalski savez Kolumbije je prošle nedelje izdao saopštenje u kojem je navedena pozitivna prognoza za Rodrigesov oporavak. Kolumbija će na Svetskom prvenstvu, koje počinje u SAD, Meksiku i Kanadi za dva meseca, igrati u grupi sa Portugalom, DR Kongom i Uzbekistanom. 

Rodriges je postao svetska Zvezda na Svetskom prvenstvu 2014. godine kada je osvojio Zlatnu kopačku kao najbolji strelac turnira sa šest golova u pet utakmica. Nakon toga se pridružio Real Madridu, a takođe je igrao za Bajern iz Minhena i Everton.

Od potpisivanja ugovora sa Minesotom pre dva meseca, Rodriges je odigrao samo 39 minuta u dve utakmice. Prethodno je van terena bio četiri meseca nakon što je napustio meksički Klub Leon.

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke