Šta uradi, Van Bronkhorste?

Beta/FSS/Starsport/PeđaMilosavljević/Ds

Nova sezona u kineskoj Superligi se, posle višemesečne pauze zbog pandemije, polako zahuktava, a u prva četiri kola najviše ''upada u oči'' učinak Gvangžua R&F.

Ovaj tim je do kraja prethodne sezone uglavnom uspešno vodio Dragan Stojković Piksi, ali posle njegovog odlaska, novi trener Đovani van Bronkhorst očigledno još nije ''pohvatao sve konce''.

Gvangžu R&F je u prva četiri meča u novoj sezoni upisao tri ubedljiva poraza, uz jedan remi sa Henanom i nalazi se na dnu tabele Grupe A, sa jednim bodom i gol razlikom 1:11.

Danas su, bez Duška Tošića na terenu, ali na klupi za rezerve, poraženi od Đangsu  Suninga rezultatom 2:0. Oba gola postigao je Aleks Tešeira, u 22. i 35. minutu meča, u nastavku je Eran Zahavi promašio penal za domaće.