petak 29.09.2017.
22:42

''Kneževi'' bili na pragu novog trijumfa, ali su u samom finišu prokockali bodove.

EPA/SEBASTIEN NOGIER

U prvoj utakmici osmog kola francuske Lige 1, Monako je na svom terenu remizirao sa sve boljom ekipom Monpeljea - 1:1.

Podsetimo, Monpelje je u prošlom kolu ostao neporažen i protiv Pari Sen Žermena.

Večeras su gosti odlično ušli u meč sa ''Kneževima'', imali su nekoliko odličnih prilika, preko Isaka Mbenze, a onda i Pedra Mendeša, ali ih nisu iskoristili.

Kazna je stigla u 38. minutu, kada je posle brze akcije Lopeza po desnoj strani, Falkao sa nekih pet metara prosladio loptu u gol - 1:0.

Ovaj rezultat ostao je na snazi gotovo do kraja meča, ali sam finiš je pripao gostima. Igrao se drugi minut nadoknade vremena, mat u tri poteza za odbranu Monaka i golmana Subašića, a u režiji Berigoa i Sulejmana Kamare koji je udarcem glavom sa desetak metara poslao loptu u mrežu - 1:1.

To je prvi remi Monaka ove sezone u šampionatu Francuske, sada ima 19 osvojenih bodova, a Monpeljeu je ovo deveti bod u sezoni.