Posle velikog uspeha, na pragu istorije, selektor Surinama dao otkaz
Kao "grom iz vedra neba".
Povezane vesti
Surinam je sa Stenlijem Menzom stigao do interkontinentalnog baraža i koraka do istorijskog plasmana na Svetsko fudbalsko prvenstvo, ali dalje će morati bez njega.
Menzo je odlučio da podnese ostavku.
"Veoma sam ponosan na sve što smo zajedno postigli. Bila mi je velika čast da budem deo ovog neverovatnog putovanja“, poručio je Menzo.
"Ipak, verujem da je povlačenje ispravna odluka u ovom trenutku. Iskreno želim igračima, svima u stručnom štabu i savezu mnogo sreće, snage i uspeha na ovom poslednjem, odlučujućem koraku u martu“, dodao je on.
Kao selektor ove države, od marta 2024. godine, upisao je devet pobeda, sedam remija i šest poraza.
Surinam je u trećem krugu KONKAKAF zone kvalifikacija, u Grupi A bio drugi, iza Paname, pa će martu u interkontinentalni baraž u kome će mu rival biti Bolivija. Pobednika ovog duela čeka meč sa Irakom.
Surinam je najmanja država u Južnoj Americi i nikada nije igrao na Svetskom prvenstvu.
0 Komentara