Postio skoro dve godine, pa dao dva gola Strazburu - Avr grebe i rukama i nogama

Autor: Nemanja Janošev
subota 04.05.2024.
17:01

Sve je okončao prekaljeni Andre Aju.

Le Havre FC
Le Havre FC

Fudbaleri Avra savladali su Strazbur rezultatom 3:1 (1:0) na stadionu "Osean" u 32. kolu Lige 1.

Grebe Avr i rukama i nogama da opstane u eliti francuskog fudbala. Po prvi put od 10. marta, ekipa Luke Elsnera piše pobedu koja može biti vredna opstanka, ali ima još posla pred njima.

Nije bio ispunjen stadion "Osean"  do poslednjeg mesta, ali i dalje je t o bial dobra podrška za ekipu kojoj svaki aplauz znači. Sve to protiv ekipe Strazbura koja takođe nije potpuno sigurna, ali imaju poziciju na kojoj drže sve u svojim rukama.

Josue Kasimir pisao je dve asistencije, a Marokanac Jasin Kehta dva pogotka. Vezista Avra se poslednji put upisao čak 13. avgusta 2022. kada je Avr remizirao sa Poom u Ligi 2. Frederik Žilber je uneo dramu u utakmicu golom u 86. minutu, Patrik Vijera je sve karte bacio u napad, ali njegova ekipa nije uspela da stvori ozbiljniju situaciju pred golom Desmasa iako su više puta slali loptu u njegovu blizinu.

Sve je bilo gotovo u šestom minutu nadoknade kada je u rekontri prekaljeni Andre Aju pogodio za konačan rezultat i veliku radost domaćih.

Avr sada ima 32 boda, tri više uz meč više u odnosu na Mec koji je prvi "ispod crte".