Potop skandaloznog Junajteda usred Mančestera, "oštrice" hvataju zalet!

subota 09.12.2023.
17:56

U terminu od 16 časova danas su odigrane četiri utakmice 16. kola engleske Premijer lige.

EPA-EFE/PETER POWELL

Fudbaleri Bornmauta priredili su veliko iznenađenje na Old Trafordu pošto su ubedljivo savladali Mančester junajted rezultatom 3:0.

Izabranici Andonija Iraole nalaze se u sjajnoj formi što su potvrdili i večeras kada su nadigrali i ponizili "crvene đavole".

Sve je krenulo na loše po domaćina već u petom minutu kada je Kuk iskoristio lošu reakciju odbrane Junajteda i uposlio Dominika Solankea koji se dobro snašao i savladao Onanu.

Mogle su "trešnjice" do još jednog pogotka do kraja poluvremena pošto je veliku šansu propustio Solanke, ali je drugi deo meča pokazao sve slabosti čete Erika ten Haga.

Arhitekta predstojeća dva gola bio je Markus Tavernije koji je u razmaku od pet minuta asistirao prilikom dva pogotka.

Prvo je Filip Biling udvostručio prednost Bornmauta u 68, a onda je pogodio i Markos Senesi u 75. minutu.

Konačan rezultat umalo nije postavio Dango Utara u drugom minutu nadokande vremena i to posle greške Megvajera koju je fudbaler iz Burkine Faso iskoristio na najbolji mogući način.

Ipak, gol Utare poništen je zbog igranja rukom što nije umanjilo utisak katastrofalne igre Junajteda.

Šefild junajted je na domaćem terenu ostvario važnu pobedu u borbi za opstanak i to protiv Brentforda koji je poražen rezultatom 1:0.

Strelac sjajnog gola koji je napravio razliku bio je Džejms MekAti koji je pogodio u prvom minutu nadoknade vremena.

Iznenađenje je i priredio Barnli koji je u gostima Brajtonu uzeo bod pošto je bilo 1:1.

Ekipu Vensana Kompanija do vođstva je doveo Vilson Odobert u finišu prvog poluvremena, da bi Simon Adingra u 77. izjednačio rezultat na meču.

Bodove su podelili i Vulverhempton i Notingem Forest pošto je u Vulverhemptonu bilo takođe 1:1.

"Šumari" su poveli golom Harija Tofoloa u 14. minutu, a izjednačenje je doneo Mateus Kunja u 32. minutu susreta.