Potpuni šok u Burgonji - Blickrig Oksera protiv Liona za prvu pobedu od novembra

23:07

Veliki trijumf za Okser.

AJ Auxerre
AJ Auxerre

Fudbaleri Oksera priredili su veliko iznenađenje u 24. kolu Lige 1 pošto su savladali Olimpik Lion na svom stadionu sa 2:1 (0:1).

Nisu osetili slast pobede u Ligi 1 još od 30. novembra prošle godine, ali došao je Lion i fudbaleri Oksera pretvorili su se u brzinsku ekspediciju koja je u roku od tri minute okrenula rezultat i obezbedila pobedu.

Lion je poveo preko Muse Dembelea u 36. minutu posle asistencije Korentana Tolisoa, ali na startu drugog poluvremena sledi šok za goste. Prvo je Masenego posle sjajnog driblinga bio srušen na samoj liniji šesnaesterca Liona, bio je penal, a Peran ga je pretvorio u pogodak za izjednačenje u 50. minutu.

Okser je tada osetio nervozu, iznuđen je korner, a posle njega, sam kao duh ostaje štoper Džubal i glavom vara Entonija Lopeza za preokret i konačni rezultat.