Potražite Lajpcig na tabeli - Novi poraz!

Federico Gambarini/dpa via AP

Mislite li da je neko očekivao ovakav razvoj situacije u Bundesligi na početku sezone 2022-23?

Teško, Bajern je četvrti i može da padne još u nedelju, a Lajpcig je trenutno 12. na tabeli sa samo 8 bodova iz sedam susreta.

Danas su poraženi od Gladbaha, bilo je ubedljivih 3:0 (2:0).

Već u 10. minutu su poveli domaći, greška golmana Gulašija koji je jednu laganu loptu odbio pravo na nogu Hofmana.

U 35. minutu novi gol u mreži Lajpciga, Borusija je krenula u kontru, Tiram je uposlio Hofmana koji je pogodio po drugi put na meču za velikih 2:0.

Igrao se 53. minut kada je sve bilo rešeno, Borusija je stigla i do trećeg gola. Bio je korner, opasnost nije otklonjena od strane odbrambenih igrača Lajpciga, a nakon jednog centaršuta, Bensebaini na fantastičan način vara svog protivnika za konačnih 3:0.

Sjajna partija Menhengladbaha, novi problemi za Lajpcig, odavno nisu bili ovako slabi u Bundesligi.