nedelja 14.01.2024.
18:20

Odlična utakmica za goste i ubedljiv trijumf.

EPA-EFE/Roman Rios

Fudbaleri Valensije savladali su kao gosti ekipu Kadiza rezultatom 4:1 u okviru 20. kola španske Primere.

"Slepi miševi" značajno su popravili formu poslednjih nekoliko nedelja, a danas su vezali četvrti uzastopni trijumf u svim takmičenjima, na kraju na veoma ubedljiv način.

Sve je dobro krenulo po izabranike Rubena Barahe koji su poveli već u osmom minutu meča kada je Hugo Duro iskoristio dobar prodor i dodavanje Lopeza s desne strane i uz malo sreće savladao Ledesmu.

Imao je Kadiz spreman odgovor nedugo zatim pošto je Ruben Alkaraz u 21. minutu izjednačio rezultat sa penala.

Valensija nije odustajala od pobede na ovom meču, a sjajan beg od odbrane Dijego Lopez je posle dodavanja Kanosa krunisao golom u 52. minutu.

"Kanarinci" su morali da sve karte bace na ofanzivu što je ostavilo mnogo prostora igračima Valensija koji su ga iskoristili na najbolji mogući način.

Prvo je Havi Gera povisio na 3:1 u četvrtom minutu nadoknade vremena, da bi Hesus Vaskez četiri minuta kasnije psotavio konačan rezultat.

Valensija je ovom pobedom zauzela osmu poziciju španske Primere sa 29 bodova, dok je Kadiz 16. sa 15 bodova.