subota 09.09.2023.
19:15

Španija "rasturila" Gruziju, ali nije sve prošlo idealno.

EPA-EFE/UWE ANSPACH

Fudbalska rerpezentacija Španije odigrala je gotovo idealnu utakmicu i sa ubedljivih 7:1 kao gost savladala Gruziju u meču petog kola grupe A kvalifikacija za EURO.

Na toj utakmici gol i asistenciju upisao je ofanzivac nemačkog Lajpciga Dani Olmo, ali je zbog povrede napustio igru minut pre kraja prvog poluvremena.

Ispostavilo se da je reč o ozbiljnijem problem za Olma, jer će, prema pisanju španskih medija, jedan od najboljih igrača "crvene furija" zbog problema sa kolenom desne noge pauzirati između tri i četiri nedelje.

To znači da Olmo neće biti raspolaganju treneru Lajpciga Marku Rozeu za nekoliko utakmica u nemačkoj Bundesligi, ali na na startu grupne faze Lige šampioan 19. septembra kada "bikovi" gostuju Jang Bojsu u Bernu.

Pored Jang Bojsa rivali Lajpcigu u grupi G biće Mančester siti i Crvena zvezda, a Olmo će izvesno biti spreman za meč trećeg kola 25. oktobra kada je nemački tim domaćin Zvezdi.