četvrtak 30.05.2024.
09:45

Novi golovi Srbina u Americi.

EPA-EFE/ALLISON DINNER

Dejana Joveljića nećemo gledati na predstojećem Evropskom prvenstvu u dresu reprezentacije Srbije, ali kada ga vide protivničke ekipe u američkoj MLS ligi znaju da im se ne piše dobro.

Srpski napadač je zablista i prethodne noći i sa dva pogotoka predvodio svoj Los Anđeles Galaksi do trijumfa od 3:1 nad Dalasom u meču 16. kola šampionata.

Raspoloženi Joveljić doveo je svoj tim do vođstva već u četvrtom minutu posle sjajno izvede akacije domaćih.

Izjednačili su gosti u 22. minutu golom Patriksona Delgada, ali je Jovoljeić imao odgovor.

Srbin je u 66. minutu iz penala vratio vođstvo svom timu, da bi konačan rezultat postavio Riki Puđ u sudijskoj nadoknadi.

Joveljić je od starta sezone u MLS-u postigao devet golova, a njegov tim drugi je na tabeli Zapadne konferencije.