subota 19.06.2021.
08:10

Konačno pravo lice Argentine.

EPA-EFE/Joedson Alves

Fudbaleri Argentine pobedili su selekciju Urugvaja rezultatom 1:0 u drugom kolu Kopa Amerike.

Jedini pogodak pao je u 13. minutu kada je Lionel Mesi posle kombinacije sa  De Paulom iz kornera asistirao za Guida Rodrigeza za pobedu "gaučosa".

Argentina je noćas bila mnogo bolja nego što je to bio slučaj na utakmici protiv Čilea na otvaranju prvenstva.

Očekivano, sve konce je vukao kapiten Mesi, koji je ponovo proglašen za igrača utakmice, nakon impresivne statistike:

- 1 asistencija
- 9 uspešnih driblinga
- 4 ključna pasa
- 15 dobijenih duela
- 5 kreiranih šansi

Urugvaj nije imao nijedan šut u okvir gola, te je selekcija Oskara Tabareza bila ispod svakog svog nivoa. Zasluga za bolju defanzivu Argentine sigurno leži u odlukama selektora Lionela Skalonija da zameni čak trojicu u poslednjoj liniji u odnosu na Čile pošto su, uz preživelog Otamendija, igrali Molina, Kristijan Romero i Akunja umesto Montijela, Kuarte i Taljafika.

Ipak, treba napomenuti da je Urugvaj najbliži golu mogao da bude u 27. minutu kada je Rodrigez oborio Kavanija u šesnaestercu, ali je sudija procenio da nije bilo elemenata za penal.

Sve u svemu, Argentina je bila mnogo bolja, Lautaro Martinez je propustio jednu veliku šansu u prvom poluvremenu, Mesi je imao opasan šut sa 16 metara, ali je jedini pogodak pao u 13. minutu koji je bio dovoljan za velika tri boda.

Argentina i Čile imaju po četiri boda, Paragvaj tri, dok je Urugvaj uz Boliviju bez bodova, ali im je ovo bio tek prvi meč na turniru.