subota 28.09.2019.
22:52

Inicijativa Reala, šanse na obe strane, ali od derbija se očekivalo više.

Beta/AP Photo/Bernat Armangue

Fudbalski vikend u Španiji obeležio je madridski derbi, odigran večeras na ''Vandi Metropolitano'', gde su Atletiko i Real Madrid igrali nerešeno, bez golova, 0:0.

Počelo je oštro od starta, a prvu prliku za ''Jorgandžije'' imao je Žoao Feliks u osmom minutu, kada je šutirao zamalo pored Realovog gola.

Ipak, usledio je period terenske inicijative gostiju, pretili su Azar, Bejl, Benzema, Kros, ali su izostale stopostotne prilike za gol.

Kako je meč odmicao, posed lopte Reala postajao je sve izraženiji (61:39% u finišu prvog poluvremena), ali opet Žoao Feliks ima dobru priliku, ovoga puta u 40. minutu, kada je ponovo poslao loptu pored leve stative.

Minut kasnije odličan udarac Krosa, ali Oblak je zaustavio taj pokušaj.

U poluvremenu, Dijego Simeone je u svlačionici ostavio Vitola, njegovo mesto zauzeo je Korea, koji se već u 49. minutu našao u šansi posle centaršuta Tripijea, ali šutirao je preko gola.

Bejl je novu priliku imao u 57. minutu, ali je veoma loše šutirao, a nova pretnja pred golom Atletika usledila je u 75. minutu, kada je Benzema odlično šutirao, ali je opet Oblak odlično reagovao.

Ušlo se u finiš meča, Real je pokušavao da izvrši snažniji pritisak, bez rezultata, a našLuka Jović je tel u 89. minutu dobio priliku da zaigra, umesto Benzeme. Do kraja premalo vremena da uradi nešto više, ali na drugoj strani u 90. minutu Dijego Košta propušta priliku da donese pobedu Atletiku, Kurtoa je sačuvao remi!

Real je ovim remijem prekinuo niz od tri vezane pobede u Primeri, ali će prenoćiti na prvom mestu na tabeli, sa bodom više od večerašnjeg rivala.
-

-

24 Komentara

No rules
Sunday, 29.09.2019
09:36

Ppslednjih godina nijedan od derbija nije tako dosadan kao madridski.

United_forever
09:03

Kupis igraca od 60miliona i pustis ga u 88.minutu i posle utakmice kazes, slabo je odigrao.

02:47

španska buranija

RocknRolla
02:06

Ahahahaha,spanska smejurija, pocevsi od pobede Barselone do ovog nazovi derbija. Spanci igraju defanzivni fudbal, nemaju po 3 suta za celu utakmicu. Jako neobicno ya njihove standarde, rastrgnuce ih Liverpul i Siti samo da se sretnu...

Kive
00:02

Steta sto Zidan zeza Jovica pa ne igra vise.

Benz9
Saturday, 28.09.2019
23:33

Uzalud potrosena 2 sata...obe ekipe izasle samo da se vidi da su tu, bez ikakve zelje za ofanzivom... za Simeonea klasicna igra, ali u zadnje vrijeme i Zidan pocinje sve vise da lici na to...jedino sto me zanima sta treba da se desi da Vinisijus dobije sansu...ok ne mora od pocetka ali barem 20 minuta...

23:09

Jedan od najdosadnijih Madrilenja koje sam gledao u životu. Ono što svakako raduje je sve bolja odbrana, ali tome je možda doprineo i Simeone koji kao da se uplašio da napdne. Napad nam je i dalje katastrofalan. Tamo mora nešto pod hitno da se menja.

El Clásico leyendas
23:29

Vinicius i Rodrigo moraju imati vecu minutazu. Azar je daleko od prave forme. ako se i Marselo vrati u formu onda ce verujem igra biti bolja.

MunzeKonza
23:06

Hahahaha kako se Simeone uplasio Reala, pa gde je onaj Atletiko iz prijateljske?!?! Hahaha jadan si Simeone kada ne smes da napadnes Real. Zasto si se uplasio pa moras da pozajmljujes autobus od Murinja. SMESAN SI! Hala Real Madrid!!!!

GoHardV3
23:11

Rekoh ja pre par meseci, ekipa koja samo na pripremema i u kupu protiv 4. ligasa sme da izvede svoju ekipu van 16 metara. Smejurija od ekipe.

MunzeKonza
23:56

Ovde je kriv Zidan sto nije Real pobedio. Morao je Vinicijus ili Rodrigo da igra od pocetka umesto Azara. Malo uplaseno je igrao i Zidan.

23:11

No no je Real sa 70% poseda trebao da ide i srlja u poraz dok Diego kosta igra stopera. Zanimljivo.

23:46

pa imali su duplo vise suteva od Atletica . al ovaj Simeone standardno cuva rezultat od 0-0.

Tata Messi
23:33

Zapravo Real je imao 55% poseda.Nemoj preuvelicavati.A u tih 55% jedina ozbiljna prilika je Benzemina

GoHardV3
22:57

Atletiko bunkercina i posle 700 ulozenih miliona, gde je ta masina koja daje 7 golova? Marketinski isprdak koji samo na prijateljskoj sme da ima spica van svog autobusa u 16.

Al-Ahli najtrofejniji na svetu
22:57

Real bio bolji...ali simeone se zatvorio

Benz9
23:34

A Zidan.naredio totalnu ofanzivu na centar igralista...

22:56

od sada bi najbolje bilo da igraju u napadu Benzema-Vinicius-Bale . Azar vise nije nizasta. bar je Kroos pobolsao formu i uz zdravog Modrica to moze liciti na nesto.

00:14

I bejl je veceras bio ocajan...imao je fantasticnu priliku ali je poslao loptu preko stadiona...centarsutevi su mu bili ocajni...rodrigo mi se mnogo vise svidja od viniciusa

Monday, 30.09.2019
14:13

do sad je Bale bio solidan . Rodrigo nije puno igrao al ono sto sam video definitivno pokazuje da zasluzuje mao vecu minutazu.

22:54

spektakularna igra oba tima , i neverovatna dominacija Azara . a spektatkl je zacinio Cholo uvodjenjem defanzivnog veznog umesto napadaca tek da pojaca pritisak.