nedelja 03.11.2019.
16:54

Nova pobeda za ekipu Brendana Rodžersa.

Beta/John Walton/PA via AP

U minulom kolu su slavili sa rekordnih 9:0 protiv Sautemptona, ovoga puta nisu bili tako ubedljivi, ali su upisali nova tri boda.

Slavili su u prestonici protiv Kristal Palasa sa 0:2 (0:0), te su tako vezali i treći trijumf u nizu.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Džejmi Vardi, kada je nakon sjajnog pasa Medisona izbio sam pred Guaitu, šutirao je iz nezgodnog ugla, pa je Španac uspeo da interveniše.

Nije bilo promene rezultata do odlaska na odmor, da bi "Lisice" stigle do prednosti nakon 12 minuta igre u nastavku.

Nakon kornera Medisona, Van Anholt loše interveniše i šalje loptu pred gol svog tima, na nju natrčava Sojundžu i donosi prednost gostima.

Palas je pokušavao da dođe do izjednačenja, ali nisu "Orlovi" uspevali da stvore ozbiljniju priliku pred golom rivala, mogao je Ndidi da otkloni sve sumnje u 74. minutu, ali je njegov sjajan udarac otišao tik pored gola rivala.

Sve je postalo jasno na "Selhrstu" u 89. minutu, sjajna kombinacija Greja i Vardija, a fantastični napadač postiže svoj 10. gol u Premijer ligi ove sezone i postavlja konačan rezultat.

Lester treći na tabeli sa 23 boda, samo dva manje od drugoplasiranog Sitija, dok je Palas deveti sa 15 osvojenih bodova.