19:23

I ostanak u gornjoj polovini tabele.

@bayer04_en
@bayer04_en

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su Verder u Bremenu sa 3:2 u 24. kolu nemačke Bundeslige.

Bajer je zadržao deveto mesto na tabeli sa 34 boda, dok je Verder 11. sa četiri boda manje.

Domaćin je bolje otvorio duel na svom "Vezeru" i poveo u 30. minutu pogotkom Dukša.

Samo četiri minuta je trajala radost navijača u Bremenu, pošto je Bajer izjednačio na "holandski pogon". Frimpong je bio asistent, a Baker strelac za 1:1.

U nastavku su "farmaceuti" načinili preokret. Igrao se 56. minutu kada je Palasios proigrao Frimponga, a Holanđanin matirao golmana Pavlenku i kompletirao svoju savršenu partiju.

U samom finišu još dva gola. Najpre je Hložek povisio na 1:3 u 83. minutu, da bi dva minuta kasnije Fulkrug iz penala smanjio na 2:3.

Pokušao je Verder u preostalom vremenu da dođe do boda, ali se Bajer odbranio i upisao izuzetno važan trijumf.

Srpski štoper Miloš Veljković odigrao je ceo meč za ekipu Verdera.