nedelja 17.10.2021.
22:41

Gosti rano poveli, ali ostatak meča pripao je ekipi Marseja.

Beta/AP Photo/Daniel Cole

Fudbaleri Marseja prekinuli su lošu seriju iz prethodna tri kola francuske Lige 1, pošto su večeras na svom terenu savladali ekipu Lorijena rezultatom 4:1.

Gosti su poveli već u 13. minutu pošto je Lorijen realizovao jedanaesterac, ali tu prednost nisu  dugo zadržali.

Marsej je do izjednačenja stigao u 27. minutu kada je na asistenciju Genduzija mrežu Lorijena zatresao Kamara - 1:1.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme u kom se nije dugo čekalo na preokret.

A onda, 57. minut i ''eksplozija'' oduševljenja na ''Velodromu''. Domaći su iznudili korner sa desne strane, lopta je upućena ka bližoj liniji peterca odakle Genduzi glavom šutira i pogađa suprotni ugao - veoma lep gol, 2:1 za Marsej!

Nade gostiju da bi mogli da izbegnu poraz trajale su do 85. minuta, kada je Paje proigrao Milika, a napadač Marseja pogodio za 3:1.

Međutim, nisu se ni time domaći zadovoljili, pa su u nadoknadi vremena dotukli rivala drugim pogotkom Matea Genduzija - 4:1.

Marsej se ovom pobedom probio na treće mesto sa 17 osvojenih bodova, a Lorijen ima samo tri boda manje na 11. poziciji na tabeli.