petak 17.03.2023.
23:00

"Šumari" nisu izdržali...

AP Photo/Rui Vieira

Fudbaleri Njukasla savladali su kao gosti Notingem Forest rezultatom 2:1 u okviru 28. kola Premijer lige.

"Šumari" su prvi stigli do pogotka, igrao se 26. minut kada je Emanuel Denis iskoristio veliku grešku Burna i zatresao mrežu Poupa.

Odgovor Njukasla stigao je u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, centaršut Viloka sa desne strane je pokupio Aleksander Isaki istegavši se koliko je dugačak i uz pomoć stative doneo izjednačenje svom timu.

Drugo poluvreme proteklo je u apsolutnoj terenskoj inicijativi gostiju koji su i zatresli mrežu zahvaljujući Andersona, ali je pogodak bio poništen zbog ofsajda.

Krenuo je Njukasl na sve ili ništa, posebno je raspoložen bio Aleksander Isak, a upravo je Šveđanin i doneo "svrakama" velika tri boda sa teškog gostovanja.

U drugom minutu nadoknade vremena, Nijakate je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, nakon čega je siguran sa bele tačke bio Isak.

Njukasl je ovim trijumfom osvojio svoj 47. bod i nalazi se na petoj poziciji Premijer lige, dok je Notingem 14. sa 26.