četvrtak 09.07.2020.
23:58

Andalužani slavili u Bilbau.

EPA-EFE/LUIS TEJIDO

Fudbaleri Sevilje slavili su na teškom gostovanju u 35. kolu španske Primere, bili su bolji na "San Mamesu" od Atletik Bilbaa sa 1:2 (1:0).

Domaćin je poveo u 28. minutu, lopta je došla do Kape na ivici peterca, fudbaleru Bilbaa nije bilo teško da savlada Vaclika, 1:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 70. minutu nakon sjajno izvedenog slobodnog udarca Banege Sevilja poravnala.

Samo četiri minuta kasnije, centaršut Banege sa desne strane, pogodio je trepavicu Munira, koji sa par metara pogađa mrežu rivala za potpuni preokret na "San Mamesu".

Bilbao je imao veliku priliku da izjednači u 85. minutu, ali je Bono sjajnom intervencijom sprečio Muniaina da postigne pogodak, ostalo je 1:2.

Nije bilo promena, bitna pobeda za Sevilju, koja je četvrta sa 63 boda, šest više od petoplasiranog Viljareala. Bilbao deveti sa 48 bodova, tri manje od Sosijedada, koji ima i utakmicu manje i nalazi se na sedmom mestu, poslednjem koje vodi u Ligu Evrope.