petak 19.05.2023.
22:47

Domaćin nije odoleo sa igračem manje...

EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Fudbaleri Monce savladali su kao gosti ekipu Sasuola rezultatom 2:1 u okviru 36. kola italijanske Serije A.

"Nero-verdi" prikazali su mnogo bolju igru u prvom poluvremenu, pa su to uspeli da pretvore u vođstvo poslednjim trenucima prvog dela igre.

Sudija Santoro je posle igranja rukom jednog od igrača Monce u sopstvenom kaznenom prostoru pokazao na penal, a siguran sa bele tačke bio je Domeniko Berardi.

Gosti su zaigrali dosta bolje u drugom poluvremenu, pa su tako i stigli do izjednačenja u 60. minutu kada je Patrik Čurija dobro reagovao na dodavanje Birindelija sa desne strane.

Osam minuta kasnije, Sasuolo je ostao sa igračem manje posle drugog žutog kartona Trisoldija, Monca je pokušala da iskoristi brojčanu nadmoć do kraja susreta i na kraju uspela u tome.

Igrao se treći minut nadoknade vremena kada je kapiten Monce Mateo Pesina iskoristio dodavanje Vinjata i doneo potpuni preokret gostima.