Preokret Viljareala u Soldadovoj režiji!

petak 28.08.2015.
22:27

U prvoj utakmici drugog kola španske Primere, Viljareal je na svom terenu savladao Espanjol, iako su gosti dugo vodili.

Beta/AP Photo/Kerstin Joensson

''Žuta podmornica'' večeras pred svojim navijačima uspela je da osvoji ceo plen, iako je Espanjol do 67. minuta imao vođstvo od 1-0.

Na kraju, 3-1 za Viljareal, koji je tako stigao do svoje prve pobede u novoj sezoni španske Primere.

Gosti su poveli već posle pet minuta igre, kada je Kaisedo umakao pažnji odbrane Viljareala, izbio sam pred golmana domaćih Areolu i bez problema ga savladao - 0:1.

Taj rezultat je na semaforu stajao sve do sredine drugog poluvremena, a onda je Roberto Soldado postigao izjednačujući gol i najavio potpuni preokret.

A upravo to se dogodilo u samom finišu meča. Soldado je upisao dve asistencije, a dvostruki strelac bio je rezervista Bakambu, koji je u 64. minutu zamenio Baptistaa - 3:1.