Prijateljske - Nula u komšiluku, Rusi ubedljivi protiv Mađara, Belgija bolja od Češke

ponedeljak 05.06.2017.
22:50

Uskoro nas očekuje nastavak kvalifijakacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji, a određene selekcije su iskoristile malo lufta kako bi se što bolje pripremili za nastavak.

EPA/OLIVIER HOSLET

Makedonija je ugostila Tursku na "Filip drugi" areni u Skoplju. Meč je okončan bez pobednika, ali i sa najnepopularnijim rezultatom 0:0.

Selektor Makedonije Angelovski je od starta krenuo sa verovatno najjačom postavu, kako su na terenu od prvog minuta bili Nestorovski, Pandev i Hasani.

Fatih Terim je sa druge strane odlučio da ukaže šansu mlađim fudbalerima, od starta je u špicu bio recimo novi fudbaler Viljareala Enes Unal, dok su na klupi ostali uglavnom standardni Semih Kaja, Seldžuk Inan, Ozjakup, Erkin... Ruku na srce, od starta je na terenu bio najbolji igrač Turske Arda Turan.

Rusija je gostovala u Mađarskoj, a "Zbornaja komanda" ja u Budimpešti slavila sa 0:3 (0:2).

Poveli su golom Fjodora Smolova u 20. minut, da bi pred kraj prvog poluvremena Epel autogolom doneo dva pogotka prednosti Rusima.

Do kraja su gosti uspeli samo da dotuku Mađare, konačnih 0:3 postavio je Poloz u 89. minutu.

Belgija je u Briselu ugostila Češku, a na "King Baduin" stadionu slavili su rezultatom 2:1 (1:1).

Poveli su golom Bašuajija u 25. minutu, da bi samo četiri minuta kasnije Krmenčik poravnao rezultat.

Konačan rezultat postavio je u 52. minutu korpulentni vezista Mančeter junajteda Maruan Felaini.