Prijovićev šou u Australiji, Srbin sam izborio finale Vesternu!

14:30

Boriće se za titulu.

EPA-EFE/STR
EPA-EFE/STR

Srpski fudbaler Aleksandar Prijović odigrao je izvanrednu utakmicu za Vester junajted pošto je postigao dva gola i zabeležio asistenciju u pobedi protiv Melburn Viktorije 4:1 kojom se njegov tim plasirao u finale gde će se boriti za naslov šampiona države.

Da podvig bude veći, to je učinio na gostujućem terenu nakon što je u prvom duelu Vestern poražen sa 1:0.

Srbin je već u 18. minutu udarcem glavom anulirao prednost Melburna iz prvog meča, s tim da se domaćin vratio do kraja poluvremena. Ipak, Prijović se u 49. maestralno snašao u kaznenom prostoru, postigao je svoj drugi gol, a onda i asistencijom u 78. završio posao.

Vestern će u velikom finalu čekati boljeg iz duela Melburn Siti - Adelejd Junajted, koji će nakon prvog meča bez golova revanš odigrati u nedelju u 6:05 po srednjoevropskom vremenu.

Prijović je ove sezone postigao 12 golova za Vestern na 26 utakmica, ali ova dva su mu zasad daleko najvažnija.