Primeira: "Petarda" Benfike za poluvreme, Žonas nastavio teror, Srbi dočekali poslednji zvižduk

subota 03.02.2018.
21:16

Fudbaleri portugalskog šampiona ubedljivo su slavili u 21. kolu.

EPA/TIAGO PETINGA

Lisabonski "Orlovi" su na svom stadionu nadigrali Rio Ave sa ubedljivih 5:1 (0:1).

Poveli su gosti u devetom minutu, strelac je bio Guedeš.

Mučila se Benfika da do kraja prvog dela igre poravna rezultat, ali im je u nastavku trebalo samo četiri minuta za tako nešto.

Defanzivac Žardel je pogodio na asistenciju Servija, da bi u 63. minutu susreta domaćin došao do preokreta, preko Picija.

Samo osam minuta kasnije, sjajni Žonas nastavlja svoj teror po Portugaliji, postiže svoj 25. gol ove sezone, vezao je 10 mečeva na kojima je makar jednom bio strelac.

U smiraj susreta su pobedu Benfike overili Dijas i Himenez, golovima u 83. i 86. minutu.

Benfika se vratila na prvo mesto na tabeli, imaju 50 bodova, koliko ima i drugoplasirani Sporting, ali uz utakmicu manje od "Orlova", dok je trećeplasirani Porto samo bod iza njih, sa dva susreta manje od trenutnog lidera na tabeli. Rio Ave na visokom petom mestu sa 33 boda.

U postavi Benfike od prvog do poslednjeg minuta nalazili su se i srpski reprezentativci Ljubomir Fejsa i Andrija Živković.