Primera - Suarezov 500. gol u karijeri dovoljan za pobedu!

nedelja 21.03.2021.
20:26

"Jorgandžije" pobedile u svom stilu, Oblak vadio kestenje iz vatre.

EPA-EFE/Emilio Naranjo

"Pistolero" nastavio sa efikasnim partijama, Oblak odbranio penal u završnici (1:0).

Videli smo kontroverznu situaciju već na samom početku.

Mendez je navodno igrao loptu rukom u svojih šesnaest metara, sudija je konsultovao VAR. Analiza je trajala dugo, na kraju Atletiko Madrid ostaje bez penala.

Ubrzo je Hoselu imao dobru priliku, šut napadača Alaves blokiran. Suarez je imao sjajnu šansu u 41. minutu, šut Urugvajca pak ide pored stative.

"Pistolero" je bio dosta precizniji u 54. minutu, glavni napadač Atletika koristi centaršut Tripijea i to je vođstvo domaćina. Ovo je ujedno bio i 500-ti gol u bogatoj karijeri Urugvajca.

Samo pet minuta kasnije Markos Ljorente je mogao da reši pitanje pobednika, ali golman Pačeko odlično brani šut Španca.

Alaves je svoju najbolju priliku propustio u 86. minutu. Stefan Savić je napravio penal po mišljenju sudije, ipak šut Hoselua brani Jan Oblak