EPA-EFE/Juan Herrero

Sevilja savladala neugodne Baskijce, u Pamploni pao "fenjeraš".

Osasuna - Elče 2:0

Domaći dosta bolji od "fenjeraša".

Dobre prilike su imali Monkajola i Barha. Španac iz svoje druge šanse postiže i gol, Enrike pogađa za 1:0 u 38. minutu.

Elče bez odgovora i tokom drugog dela igre. Osasuna overava pobedu u 68. minutu, velika greška Dijega Gonzaleza i to je autogol za 2:0.

Real Sosijedad - Sevilja 1:2

Domaći su ekspresno došli do vođstva. Fernandez postiže odličan gol u petom minutu i to je 1:0 za baskijski klub.

Sevilja je odmah krenula u napade. En Nesiri i Okampos su mali dobre prilike, Nesiri je pogodio i stativu. Izjednačenje dolazi brzo, 22. minut i gol FernandaFernanda posle odbitka za 1:1.

Okampos je imao potom šansu i za preokret, a En Nesiri koristi odbitak i to su dva gola u dva minuta za preokret i 2:1 za Sevilju

Do kraja prvog dela igre videli smo pokušaje Kundea, Fernanda i Nesirija. Nastavak donosi mirniju igru, Fernando je imao šansu za 3:1, ali njegov šut odlazi pored gola.