četvrtak 22.04.2021.
23:51

Argentinac gura svoj tim ka titulu.

EPA-EFE/ENRIC FONTCUBERTA

Umalo Barselona da ispusti prednost, Lengle i Arauho pravili velike greške. Ipak Mesi je bio neuzastavljiv večeras (5:2) i bitni bodovi za nastavak šampionata već narednog vikenda.

Barsa je krenula silovito.

Mesi je već u četvrtom minutu odapeo pravu bombu, šut Argentinca završava pak na samom okviru gola.

Ipak gol je Argentinac postigao samo četiri minuta kasnije - Barsa vodi od 8. minuta.

Barsina prednost pada u vodu u 12. minutu, nesrećni Lengle nije uspeo da reaguje na vreme - autogol Francuza za 1:1.

I Katalonce je pogledala sreća, u 28. minutu bizarna situacija i komičan gol Čakle za 2:1 i još jedno vođstvo Barselone. Igralo se Mesiju fudbala, kapiten Barse asistira samom sebi u 33. minutu. Lopta se od prečku odbija pravo u noge Argentinca za 3:1.

U drugom poluvremenu dosta slabiji tempo, Barselona umara Hetafe, ali nije računa na još jednu grešku svojih defanzivaca. Ovog puta Arauho naivno gazi Unala, VAR pregled i to je penal za Madriđane - Turčin vara Ter Štegena i to je 3:2 u 69. minutu.

Arauho je uspeo da se iskupi za svoju grešku, defanzivac koristi odličan centaršut Mesija iz kornera u 87. minutu za 4:2. Barsa upisuje tri važna boda u nastavku trke za titulom.

Grizman upisuje gol za 5:2 iz penala u završnici, horor veče za Čaklu koji pored autogola pravi i faul za najstrožu kaznu.