Aspas režirao meč u Vigu.

EPA-EFE/Jose Manuel Vidal

Selta Vigo - Osasuna 2:1

Derbi sredine tabele pripao je timu iz Viga.

Selta je bila bolja tokom prvog dela igre. Komesana je imao dobru šansu u 17. minutu, desetak minuta okušao se i Mina, ali za sada bez gola za domaće.

Gol dolazi tri minuta pred kraj poluvremena. Ko drugi nego Aspas za 1:0 u 42. minutu.

Osasuna igra mnogo bolje u drugom delu igre, imali smo i jedan poništen gol Selte posle VAR intervencije. A onda Muriljo posle kornera pogađa za 2:0 u 64. minutu, delovalo je kako su tri boda tu.

Ipak stvari je dobrano zakomplikovao upravo Aspas koji pravi penal, Tores smanjuje na 2:1 u 77. minutu

Sevilja - Granada 2:1

Andalužani su bili odlični protiv Granade. Papu Gomez je imao prvu odličnu šansu, šut Argentinca odlazi preko prečke. Granada je i stigla do gola, ali je pogodak Puertasa poništen zbog faula.

Četiri minuta posle kontroverzne situacije vidimo i penal za Sevilju. Gonalon pravi faul, Rakitić dovodi svoj tim u prednost.

Luk de Jong i Suso su imali prilike da udvostruče vođstvo, ali sa 1:0 se otišlo na pauzu.

U 53. minutu vidimo i drugi gol Lopetegijevog tima. Gomez asistira Okamposu za 2:0 u 53. minutu. Do kraja meča Rakitić je imao dobru priliku, ali šut Hrvata ide pored gola.

Granada je postigla utešni gol, precizan je bio Soldado iz penala u devedesetom minutu.