Primera - Alaves platio za sve, spasilac Benzema i "vaskrsli" Azar srušili domaćina!

subota 23.01.2021.
22:51

Neko je morao...

EPA-EFE/DAVID AGUILAR

U okviru 20. kola španske Primere, fudbaleri Real Madrida pobedili su kao gosti Alaves sa 4:1.

Posle serije loših rezultata, ovo je bila vitalna pobeda za ekipu Zinedina Zidana koja je već u prvom poluvremenu postigla tri gola.

Led je probio Kasemiro u 15. minutu koji je bio najviši u skoku posle kornera Krosa, da bi u 41. minutu Karim Benzema udvostručio prednost svoje ekipe.

Pet minuta kasnije u strelce se upisao i dugo osporavani Eden Azar preciznim udarcem unutar kaznenog prostora Alavesa.

Domaćin je uspeo da smanji zaostatak u 59. preko Hoselua, ali sve nade tima iz Vitorije potopio je Benzema svojim drugim golom u 70. minutu meča.

Real je ovom pobedom učvrstio drugu poziciju u Primeri sa 40 bodova, četiri manje od lidera Atletika koji ima i dve utakmice manje.

Alaves je ostao na 17. mestu sa 18 osvojenih bodova.