četvrtak 18.06.2020.
21:28

Težak poraz za goste.

EPA-EFE/ADRIAN RUIZ-HIERRO

Alaves slavio pobedu nad Real Sosijedadom što je goste dodatno udaljilo od mesta koje vodi u Ligu šampiona (2:0).

Domaći su znatno bolje ušli u meč, imali su svojih prilika i tokom prvih 45 minuta, ali bez golova.

Drugo poluvreme takođe kreće boljom igrom Alavesa, da bi zasluženi gol došao u 56. minutu posle sjajne akcije domaćeg tima i srećne realizacije Borhe Sainca. U prvom mahu je gol poništen, ali posle konsultacija sa VAR-om na semaforu stoji 1:0 za Alaves.

U nastavku slična priča, Alaves napada preko Pereza i Rioha, bila je tu čak i stativa domaćih, ali bez promene rezultata.

Le Normand je kod gostiju imao sjajnu priliku, ali golman Alavesa siguran na svom golu. Sosijedad u 81. minutu ostaje i sa igračem manje, Zaldua dobija svoj drugi žuti karton.

Na samom završetku utakmice broj igrača na terenu postaje isti pošto i Pina dobija drugi žuti karton.

Alaves overava pobedu od 2:0 zahvaljujući rezervisti Agiregabariji koji je ušao samo pet minuta ranije, gol je postigao u 96. minutu.

Ljubomir Fejsa je zabeležio tek pet minuta na terenu, srpski internacionalac je zamenio Pereza u 90. minutu meča.