petak 09.02.2018.
23:27

Bilbao samo bod u duelu sa fenjerašem.

EPA-EFE/LUIS TEJIDO

Fudableri Atletik Bilbaa dočekali su ekipu Las Palmasa na premijeri 23. kola španske Primere, na kraju je utakmica okončana sa najnepopularnijih 0:0.

Već u četvrtom minutu domaćin dolazi do gola, Jeraj Alvarez je pogodio, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda.

Pola sata kasnije pretio je Raul Garsija, ali je lopta prohujala pored gola gostiju.

U nastavku se nastavila dominacija domaćina, pratili su Susaeta i Aduriz, ali je dobro intervenisao Čičizola, koji je u 87. minutu još jednom sjajno sačuvao mrežu, nakon šuta Injakija Vilijamsa.

Benjat je u sudijskoj nadoknadi umalo postigao gol iz slobodnog udarca, ali je Čičizola uspeo i njegov udarac da ukroti.

Bilbao je 13. nakon večerašnjeg susreta, imaju 28 bodova, ovo im je bio 10. remi u sezoni, dok je Las Palmas trenutno 18. sa 18 bodova, dva manje od Levantea, koji je prvi iznad crte.