subota 23.01.2021.
20:53

Fantastična rola 39-godišnjeg Španca.

EPA-EFE/Javier Etxezarreta

U okviru 20. kola španske Primere, fudbaleri Real Sosijedada remizirali su na domaćem terenu protiv Betisa 2:2.

Imala je ekipa iz San Sebastijana sve u svojim rukama, drugo poluvreme donelo im je dva gola prednosti.

Prvi je Aleksander Isak pogodio u 48. minutu, da bi u 57. Mikel Ojarzabal iskoristio dodavanje upravo Šveđanina i tada, činilo se, rešio meč.

Usledila je velika borba gostiju iz Sevilje koji su na kraju zasluženo uspeli da izjednače za šta je najzaslužniji legendarni Hoakin.

Iskusni 39-godišnjak je ušao u igru umesto Fekira u 78. minutu i pokrenuo svoju ekipu - prvo je asistirao Serhiju Kanalesu u 85, a onda u drugom minutu nadoknade vremena iskoristio dodavanje Telja i doneo bod sa teškog gostovanja.

Real Sosijedad je nakon ispuštene pobede na šestom mestu Primere sa 31 bodom, dok četiri manje ima Betis na osmoj poziciji.