petak 29.03.2019.
23:11

Na premijeri 29. kola Atletik Bilbao upisao je novi trijumf.

EPA-EFE/Robin Townsend

Fudbaleri Atletik Bilbaa slavili su na "Montiliviju" protiv Đirone rezultatom 1:2 (1:0).

Domaćin je poveo u 37. minutu preko najboljeg strelca Stuanija, Garsija je odlično centrirao sa leve strane, a Urugvajac je dobro skočio glavom postigao pogodak.

Otišlo se sa 1:0 na odmor, da bi Bilbao došao do preokreta za samo par minuta igre u nastavku.

Igrao se 53. minut kada je Berčiče ubacio loptu pred gol domaćeg sastava, usamljen je bio Injaki Vilijams, koji iz drugog plana glavom poravnava rezultat.

Samo šest minuta kasnije, Injaki Vilijams centrira sa desne strane, najbolji u skoku u kaznenom prostoru Đirone bio je Raul Garsija, koji glavom donosi preokret Baskijcima.

Katalonski sastav do kraja nije uspeo ozbiljnije da ugrozi prednost Bilbaa, te su gosti na kraju odneli ceo plen.

Bibao je tako ostvario deveti trijumf u sezoni, osmi su na tabeli sa 40 bodova, dok je Đirona 12. sa šest bodova manje.