Primera - Drama u Vigu, Espanjol iz penala do boda!

subota 13.08.2022.
19:10

Na kraju drama i podela bodova.

EPA-EFE/Salvador Sas

Mogli su gosti do brzog vođstva. Espanjol je zapretio preko Dardera, po sreću domaćina lopta završava na stativi.

Selta je zapretila preko Pacience, Lekom odlično reaguje. Domaći pak dolaze do vođstva i to preko neuništivog Jaga Aspasa. Simbol kluba iz Viga donosi prednost iz veoma teške pozicije, igrala se nadoknada prvog dela igre.

Mogla je Selta već u 50. minutu do 2:0, ali šut Tapie je ukroćen od strane Lekoma. Drugi gol donosi ipak novopridošlica iz Frankfurta, Paciencija pogađa na svom debiju - 2:0 u 63. minutu.

Gosti se nisu predavali. Ubrzo je pokušao Embarba, ali bez pogotka. Nadu donosi Ekspozito iz odbitka, Marčesin bez šansi - 2:1 u 72. minutu.

Gosti iz Barselone ipak dolaze do boda u dramatičnoj završnici. VAR odluka i penal za goste, Hoselu pogađa za 2:2 i to je kraj današnje utakmice.