nedelja 01.05.2016.
20:14

Ključa na dnu tabele španske Primere! Biće dramatično u poslednja dva kola!

BETA/AP Photo/Francisco Seco

Ekipa Hetafea koja je, uz već otpisani Levante, po mnogima bila ''viđena'' za put u Segundu, večeras je osvojila veoma važne bodove i zadržala nadu da može da opstane u Primeri.

Hetafe je u meču 36. kola večeras gostovao na ''Rijazoru'', gde je savladao domaću ekipu La Korunje rezultatom 2:0 i tako se na tabeli izjednačio sa Valjekanom i Hihonom.

Trijumf gostiju najavio je Pedro Leon, koji je u finišu prvog poluvremena doveo Hetafe u vođstvo, a novi problemi za La Korunju usledili su od 64. minuta, kada je Selso Borhes zaradio drugi žuti karton, pa su domaći ostali sa fudbalerom manje na terenu.

A sve dileme oko pobednika rešene su u 85. minutu meča, kada je Vigaraj savladao Manua za konačnih 0:2.

Dva kola pre kraja, La Korunja je ostala na 39 osvojenih bodova, pa je teoretski i dalje ugrožena po pitanju opstanka u ligi.