Primera kompletirana, Hetafe se ekspresno vratio u elitni rang

subota 24.06.2017.
23:07

Fudbaleri Hetafea uspeli su da izbore plasman u špansku Primeru, pobedom na Tenerifeom u finalu doigravanja.

Hetafe je u revanš meču slavio sa 3:1 (3:1) i tako se sa ukupnih 3:2 plasirao u najviši rang.

Domaći fudbaleri su posao obavili za manje od 45 minuta, kada su imali dva gola prednosti.

Poveli su u devetom minutu preko Faurlina, da bi samo četiri minuta kasnije Pačeko povećao prednost Hetafea.

Ipak, igrao se 17. minut, kada je Lozano smanjio na 2:1 i tako poravnao rezultat u dvomeču.

Do poluvremena domaći ipak uspevaju da vrate dva gola prednosti, Pačeko je u 37. minutu postigao svoj drugi pogodak.

U nastavku je bilo veoma uzbudljivo, Tenerife je pritiskao, a pred sam kraj utakmice su imali par dobrih prilika, ali je mreža domaćina ostala netaknuta do samog kraja, te je slavje na "Alfonso Perezu" moglo da počne.

Hetafe se tako ekspresno vratio u najviši rang, kako su u Segundu ispali prošle sezone.

Podsetimo, plasman u Primeru su još ranije izborili Levante i Đirona, a ova tri pomenuta kluba su u elitnom rangu zamenila Granadu, Osasunu i Sporting Hihon.