Primera - Majorka kao vreća za udaranje, silni Real na pogon Asensija i Benzeme, Jović umalo pogodio!

sreda 22.09.2021.
23:53

Marko Asensio postigao het-trik, ali nije proslavio nijedan gol protiv svog bivšeg kluba.

EPA-EFE/Juanjo Martin

Svega nekoliko sati pre početka meča između Reala i Majorke, španski mediji govorili su o potencijalnom odlasku Marka Asensija.

Sada je on u centru pažnje iz potpuno ispravnih razloga.

Real je na domaćem terenu savladao goste sa 6:1, a strelac het-trika i igrač utakmice bio je upravo Marko Asensio.

Domaćin je poveo golom Karima Benzeme u trećem minutu, da bi u 24. Asensio udvostručio prednost.

Samo minut kasnije, Kang-In Li vraća nadu ostrvljanima da mogu do izjednačenja, ali je Asensio svojim drugim golom u 29. minutu vratio prethodno stanje.

Isti je igrač kompletirao svoj het-trik u 55. minutu, nekoliko minuta nakon što je gol Benzeme poništen zbog ofsajda.

Francuz je ipak stigao do još jednog gola u 78. minutu nakon čega je svoje mesto na terenu ustupio reprezentativcu Srbije Luki Joviću.

Konačan rezultat postavio je Isko u 84. minutu, a Jović je imao sjajnu priliku kada je iz voleja umalo savladao Reinu, što je madridska publika pozdravila aplauzom.

U drugom meču u istom terminu, Viljareal je slavio protiv Elčea na domaćem terenu sa 4:1.

Golove za domaćina postigli su Pino, Trigeros, Danjuma i Moreno, dok je utešni pogodak za goste delo Mohike.