subota 22.05.2021.
19:54

Elče preživeo.

EPA-EFE/Javier Etxezarreta

Betis slavio sa 3:2 u Vigu kako bi otišao u Ligu Evrope, Ueska imala sve u svojim rukama i ipak ispala u Segundu. Elče pobedom nad Atletiko preživeo još jednu sezonu u Primeri. Sosijedad gledamo u LE naredne sezone.

Selta Vigo - Real Betis 2:3

Aspas je doneo prednost domaćem timu posle penala Bartre, igrao se 32. minut.

Drugo poluvreme je bilo dosta sadržajnije.

Mendez je posle samo četiri minuta udvostručio prednost Selte, igrao se 49. minut.

Betis nije odustao. Nolito pravi veliku grešku i penal za goste, Borha Iglesas smanjuje na 2:1 u 53. minutu.

Gosti iz Sevilje su ubrzo došli i do poravnanja, Fekir donosi 2:2 prelepim golom iz slobodnjaka. Ubrzo smo videli i preokret, Ruiz pogađa za 3:2 posle kornera. Gosti ostaju i sa igračem manje, Teljo u dva minuta dobija dva žuta kartona - Betis sa desetoricom od 77. minuta

Eibar - Barselona 0:1

Gosti su nastupili veoma nezainteresovano. Već otpisani Eibar je imao dosta boljih prilika tokom utakmice. Inui je imao ponajbolju, ali je Neto to vispreno odbranio.

U 42. minutu su domaći tražili i penal, sudija nije uslišio ovakav zahtev.

Gosti ipak dolaze do pobede, gol Antoana Grizmana u 81. minutu je bio dovoljan za slavlje Barselone.

Elče - Atletik Bilbao 2:0

Domaći su bili itekako motivisani za večerašnji susret. Boje je doneo vođstvo već u 28. minutu, Bilbao je zapretio preko Berengera u 39. minutu, ali bez promene rezultata.

Domaći su nastavili sa inicijativom. Boje je imao još jednu šansu, Pijati takođe, ali je Raul Guti taj koji donosi 2:0 u 73. minutu.

Ueska - Valensija 0:0

Domaći su morali da dobiju meč protiv "slepih miševa" kako bi imali zagarantovani ostanak u ligi. Prvo poluvreme se završilo bez golova, drugo je bilo dosta dramatičnije. U nekoliko navrata je Ueska tražila penal, VAR je dosudio drugačije.

Došli su do gola domaći preko Rafe Mira, ali je pogodak iz 76. minuta ubrzo poništen zbog ofsajda. Potom je i Sandro Ramirez imao sjajnu šansu, ali bez spasa za Uesku večeras.

Osasuna - Real Sosijedad 0:1

Gosti su slavili i osigurali plasman u LE. Strelac gola vrednog pobede jeste Isak u 86. minutu.