Primera - Novi šok za Gudelja i drugove, Elče uzeo tri boda i pobegao iz opasne zone!

subota 06.03.2021.
18:12

Posle teške eliminacije u Kupu kralja, novi šamar ekipi Hulena Lupetegija.

EPA-EFE/Manuel Lorenzo

U 26. kolu španske Primere, Elče je na domaćem terenu priredio iznenađenje i savladao Sevilju sa 2:1.

Posle ne preterano zanimljivog prvog poluvremena, u nastavku meča je prštalo od akcije.

Igrao se 70. minut kada je Elče izgradio sjajnu akciju po levoj strani, u srcu kaznenog prostora lopta je stigla do Raula Gutija koji je savršenim udarcem savladao Vaclika.

Sedam minuta kasnije usledio je novi šok za goste iz Andaluzije, udarac Gvida Karilja završio je u maloj mreži, pa je sudija tek nakon signala iz VAR sobe priznao pogodak.

Sevilja se nije predavala, u 90. minutu Luk de Jong smanjuje zaostatak svog tima posle centaršuta Akune, međutim Elče je do kraja meča sačuvao prednost i osvojio veoma bitna tri boda u borbi za opstanak.

Reprezentativac Srbije Nemanja Gudelj odigrao je čitav meč za poraženu ekipu.

Elče se nakon trijumfa nalazi na 17. mestu Primere sa 24 boda, dok je Sevilja četvrta sa 48 bodova.