nedelja 05.07.2020.
21:24

U okviru 34. kola španske Primere Osasuna je ugostila Hetafe.

EPA-EFE/Salvador Sas

Fudbaleri Osasune dočekali su Hetafe na svom "El Sadaru", susret u Pamploni okončan je bez pobednika, sa najnepopularnijih 0:0.

Nije bilo ni puno prilika, prvu pravu videli smo tek nakon 15ak minuta igre u drugom poluvremenu, kada je Ojer tukao glavom nakon centaršuta iz kornera, ali je lopta otišla preko gola gostiju iz Madrida.

Nastavila je Osasuna da preti, samo par minuta kasnije Sorija krajnjim naporom sprečava Barhu da se upiše u listu strelaca, a tri minuta kasnije su domaći igrači tražili i penal zbog navodnog igranja rukom Arambarija u svom kaznenom prostoru, međutim, sudija se nije oglasio.

U samom finišu nova šansa za domaćina, Ruben Garsija je izbio sam pred Soriju, ali je golman Hetafea još jednom sjajno intervenisao.

Do kraja nije bilo promena, Osasuna je danas bila nešto konkretnija, ali golovi su izostali.

Ekipa iz Pamplone sigurna na sredini tabele sa 45 bodova, Hetafe je sa osam bodova više šesti, ali je sve dalje od četvrtog mesta, Sevilja ima priliku da im pobegne na sedam bodova viška.