nedelja 20.10.2019.
23:03

Andalužani slavili golom u završnici.

EPA-EFE/Quique Garcia

Delovalo je da će Lopetegi morati da se zadovolji bodom, ali je Holanđanin kao džoker doneo tri boda u duelu sa Levanteom (1:0).

Pokušavali su Andalužani tokom prvog dela da dođu do gola, u tome su i uspeli preko Čićarita, ali je njegov pogodak u 36. minutu poništen zbog ofsajda. Posle Meksikanca svoju priliku nije uspeo da iskoristi Okampos tako da se otišlo sa 0:0 na pauzu.

U nastavku Melero ne uspeva da donese prednost gostima, dok je Čićarito ponovo bio aktivan, ali i dalje bez promena rezultata. Kada se mislilo da će se meč završiti najnepopularnijim rezultatom na scenu stupa Luk de Jong. Holanđanin koji je ušao u 72. minutu sjajno koristi Navasov centaršut i glavom donosi veliku pobedu domaćem timu, igrao se 86. minut.

U sastavu domaćih Nemanja Gudelj je bio van protokola, dok je Nemanja Radoja odigrao ceo meč za Levante.